DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

konici.snadno.eu

Kovat či nekovat - Toť otázka
Mám kovat svého koně nebo ne? Tato otázka napadne asi každého majitele koně. Každá varianta má také svůj rub i líc. Pojďme se tedy na tyto ruby a líce podívat. 
  Nejrpve se zamyslíme nad nekovaným kopytem. Pokud nekovaný kůň má měkké kopyto je to spíš pro něj zlo, poněvadž se nám bude olamovat třepit a deformovat. Ovšem máme vyhráno na zimu - koníkovi se nebudou tvořit nepříjemné a nebezpečné všemi dobře známé nášlapky. Pro koníka je to příjemnější. Tedy jak v létě tak v zimě. Pokud jsme absolvovali kovářský kurz můžeme koníkovi kopyta upravovat samy. A po stránce ekonomické je to také levnější. Jenomže pokud s koníkem dost pracujeme je to nepraktické, protože se mohou kopyta olamovat.  
   Nyní se zaměříme na kopyta okovaná. S těmi mužeme v klidu " ťapkat "po silnici aniž bychom se báli, že se nám nějak zničí. Lépe se bude koníkovi pracovat. Mužeme snimi napravit různé vady postojů či nějaká zranění. Na zimu je lepší podkovy sundat. Pokud to opět vezmem se stránky ekonomické kování nám vyjde dráž.
 
    Než se rozhodnem tak či onak měly bychom se nejprve poradit se svým kovářem. Nesmíme zapomínat že on je v tomhle řemesle " machr" a že přeci jenom už nějaká ta kopyta koval a viděl narozdíl od nás. Také bychom se neměli moc nechávat ovlivňovat různýmy pany Václavi Vydry ( nic proti tomuto člověku nemyslím.) či internetem ( tedy myslím že i mnou). Většinou se Vám všechny tyto zdroje snaží říct, že je to pro koníka lepší ale ovšem jenom v tom případě že má stoprocentně zdravá a pevné kopyta a nožky. 
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek